+38 [044] 285.94.52
info@warmuseum.kyiv.ua
Музейні уроки
куратори проекту

Продюсери DC та Marvel вже замовили собі заняття. А що ти знаєш про українських супер-героїв? Приходь і ми все розповімо.

Чуєш слово урок і згадуєш про школу? Забудь! Музейні заняття вразять цікавістю та інтерактивністю.

Не знаєш, як вчинив би в екстремальних умовах? Перевір себе та друзів під час гри «Тримай мене міцно за руку»! Допоможеш другу чи врятуєшся сам?

«Справжній патріот завжди хоче знати історію своєї держави. Про українців-творців історії нашої держави часів Другої світової війни дізнаєшся в музеї. Приєднуйся».

Війна – це постійне випробування людини, її моральних та фізичних можливостей. На музейних уроках ви дізнаєтеся про людей, які навіть у найекстремальніших умовах не злякалися, а виявили свої чесноти: мужність, патріотизм, толерантність.
Уроки мужності

Запрошуємо Вас відвідати уроки циклу та дізнатись історії українців, які під час Другої світової війни опинилися в екстремальних умовах, на межі життя та смерті. Ці люди викликають повагу та захоплення і особливо приємно, що це наші земляки.

Уроки патріотизму

Які люди творили українську історію часів Другої світової війни? Завдяки чому ані війна, ані бездержавність України не стерли українців з етнічної мапи Європи? Запрошуємо Вас шукати відповіді на ці питання на музейних уроках патріотизму. Разом ми будемо відстежувати життєві драми найвідоміших українців часів Другої світової війни, аналізувати, обговорювати та дізнаватися нові факти про їхнє життя та діяльність.

Теми та герої уроків

Кузьма Дерев'янко – генерал з України, який 2 вересня 1945 р. поставив крапку в історії Другої світової війни і ступив на випалену землю Хіросими та Нагасакі.

Іван Даценко – льотчик-герой з Полтавщини, який, за легендарною версією, став вождем індіанського племені в Канаді.

Григорій Малинко – сім разів поранений на фронті Другої світової війни, він кожного разу перемагав смерть та назавжди вписав своє ім'я в історію українського спорту.

Олександр Стебель – історія життя та незвичайної смерті киянина, артилериста, командира берегової батареї, який вогнем своїх гармат наводив жах на противника.

“Втеча з острова Узедом” – музейне дослідження про унікальний випадок втечі полонених з нацистського табору на ворожому літаку. Це було не останнім випробуванням для втікачів…

Програма уроків

Августин Волошин – президент Карпатської України, який очолив сміливу спробу закарпатських українців створити «острівець національної свободи».

Кирило Осьмак – Президент Української головної визвольної ради, який присвятив життя боротьбі за волю України та, зрештою, заплатив за це своєю свободою.

Ніл Хасевич – художник, графік і пропагандист Української повстанської армії, який, втративши ногу, до самої загибелі «боровся» за вільну Україну. Його зброєю було мистецтво

Олесь Гончар – письменник, який опинився на війні у віці 23 років, пройшов полон та повернувся на фронт. Війна пройшла через його серце та творчість.

Олександр Довженко – класик світового й українського кінематографа, письменник, сценарист, фронтовий кореспондент. Дехто вважає його класиком «радянського українського мистецтва». Але ким же він був насправді? Будемо розбиратися разом.

Уроки толерантності

Мирне співіснування, взаєморозуміння між різними націями, культурами та релігіями є запорукою майбутнього всього людства. На жаль, Друга світова війна багато разів випробовувала людину на її вірність принципам гуманізму, взаємодопомоги, толерантного ставлення до своїх ближніх. Запрошуємо Вас відвідати музейні уроки толерантності, щоб почути унікальні історії простих людей, які силою свого духу протистояли злу.

Програма уроків

Виховний тренінг «Тримай мене міцно за руку». Ви дізнаєтеся про черкаську рятівницю дітей Олександру Шулежко та візьмете участь у навчальній грі, яка продемонструє, наскільки важко інколи зробити вибір: допомагати одне одному чи думати лише про себе.

«Акварелі: палітра людських страждань». Ми зазирнемо за лаштунки зловісного Аушвіцу очима маленької художниці, а в майбутньому мультиплікатора Діни Беббіт, щоб розслідувати злочини нацистів.

«Для тебе розкрилися небеса». Історія дивовижного порятунку єврейської дівчинки Малки Розенталь під час Голокосту.

«Етнічні депортації сталінського режиму: операція “Чечевиця”». Музейна розповідь про початок примусового переселення народів СРСР у 1944 р.

«Воюємо разом» – зворушлива розповідь про тварин, які розділили тягар війни зі своїми господарями. Брати наші менші не лише воювали поруч із бійцями, а й допомагали людям залишатися людьми. Урок для наймолодших відвідувачів віком від 7 до 11 років.

Уроки проводяться в залах музею або в музейній вітальні.
Тривалість – 45 хвилин.
Кількість учасників: від 10 до 20 осіб.
Участь в уроці безкоштовно, за наявності вхідного квитка.
Довідки та замовлення за телефоном: +38 (044) 285 94 52