+38 [044] 285.94.52
info@warmuseum.kyiv.ua
Музейна анімація
куратори проекту

Анімаційна стрічка фіксує відчуття людини. Все, що нас оточує, наповнене життям.

У музеї можна навчитися створювати мультфільми. Під час майстер-класів ми разом придумуємо сюжет, створюємо героїв та оживляємо їх на екрані. Виходять цікаві мультфільми, в яких добро завжди перемагає війну.
Навчання проводиться в Дитячому центрі музею.
Тривалість – 1 година.
Кількість учасників: від 10 до 20 осіб.
Вартість - 50 грн.
Довідки та замовлення за телефоном: +38 (044) 285 88 62
Музейні мультфільми
Цикл коротких мультиплікаційних розповідей про символи й знаки періоду Другої світової війни. Ролики презентують оригінальні експонати Національного музею історії України у Другій світовій війні (м. Київ) і розповіді навколо них.

МультиЛіки від війни

В умовах війни навчальний процес триває, попри те, що вчителі та учні опинились у найрізноманітніших умовах, рятуючись від російської агресії. А дорога до знань пролягає, зокрема, й через наш Музей. Бажаємо сил і енергії для наполегливого навчання. Україні потрібні розумні й освічені громадяни.

Музей присвятив дітям анімаційний проєкт «МультиЛіки від війни», створений на основі колекції малюнків вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації. Тривожні, сумні сюжети музейні фахівці перетворили на позитивні й життєствердні, щоб майбутнє України зростало з вірою в Перемогу й почувалося частиною великого та гідного народу борців.

Спільність

Із початком повномасштабного вторгнення питання про те, хто ми, чому боремось, актуалізувалося для всіх українців із більшою силою і змусило поглянути по-новому на свою культуру.

Садок вишневий – це куточок, у який хочеться вкладати старання й любов, який дає сили, сенс для боротьби, й даруватиме плоди ще не одному поколінню.

Мотанка – лялька-оберіг, що має створюватися намотуванням тканини, стрічок та ниток. Уособлює турботу, взаємопідтримку, єдність, яка дала нам змогу вистояти.

Хліб-сіль – обрядова їжа, що демонструє повагу господарів до гостей. Часто гостинність викривлено сприймають як толерування агресії, але прийом гостей має бути відповідним до того, з чим вони прийшли.

Дитячі тризуби

Презентуємо відео, що дарує надію.

Багато хто вже знає, що перлиною виставки "За волю України!" є «Альбом уніформи Української Армії і Фльоти за добу визвольної боротьби (1917–1921)» геральдиста Миколи Битинського. 134 зображення одностроїв містять стільки само авторських варіацій Державного Герба України. Величні тризуби надихають наших відвідувачів спробувати й себе в ролі геральдистів.

Учні Музейна школа "Покоління NEXT", натхненні кураторкою Ганною Тарасенко, намалювали тризуби, які стовідсотково сподобалися б майстру Битинському. Данило Пінько оживив зображення за допомогою анімації.

У відео відтворено оригінальний внутрішній світ маленьких митців, юних патріотів України. Подивіться лишень на ці роботи! Як вам?

Вільні. Свобода для мене — це...

Відповідь на питання, що таке свобода для українців, дає музейний флешмоб, який триває прямо зараз. Першими його учасниками стали Герої музейної виставки «ВІЛЬНІ», українські бранці російсько-української війни, які знають відповідь на це питання чи не найкраще. Що свобода для них пропонуємо дізнатися з відео.

Вишита молитва

У духовній культурі українців вишивка посідає особливе місце. Це наш символ, оберіг, генетичний код. Нині унаслідок ворожої анексії Криму та війни на Донбасі Україна прошита спільним візерунком туги та болю, але щоденною працею й боротьбою ми неодмінно здобудемо перемогу! Про це розповідає анімація «Вишита молитва» Ніко Лапунова, яку автор передав до музею.

Тризуб – символ волі

Зістрибнувши з княжої монети, птах Тризуб здійнявся в небо й полетів понад полями, щоб допомогти тим, хто цього прагне.

Сокіл стрибнув на щити воїнів – і ті перемогли в нерівній битві. Бо змагалися вони не за шовк чи золото, а за право бути господарями на своїй землі.

Кажуть, у тризубі закодовано слово «ВОЛЯ». Тризуб не гарантує перемоги, але той, хто відчув смак свободи, вже ніколи не повернеться в рабство. 30 років тому птах залетів під склепіння Верховної Ради, коли туди заносили синьо-жовтий прапор. Але воля не є даністю: її треба постійно боронити.

Слава Україні! Героям слава!

Символ «Зірка Давида» – знак приречених

У багатьох народів є графічні сакральні знаки, які відображають ідентичність народу. В українців це тризуб, у кримських татар – тамга, а в євреїв – Зірка Давида, або ж Щит Давида. Це два накладених правильних трикутники, які утворюють шестикутну зірку. За давньою легендою, цей знак був зображений на щитах війська легендарного царя Давида. Шестикутна зірка увібрала в собі багатотисячолітню історію єврейського народу, а зараз зображена навіть на прапорі Держави Ізраїль.

Проте 80 років тому символ єдності єврейського народу став принизливим знаком маркування приречених. У період Голокосту за наказом нацистів євреї повинні були носити на одязі «жовту зірку» – нашивку, яка дозволяла образити чи арештувати людину, яка народилася в «неправильній», єврейській, родині. Мільйони євреїв постраждали лише через те, що народилися, а в шести мільйонів – забрали життя. Про ці непрості часи та віру єврейського народу в інші, більш світлі часи – наш мульфільм.

Символ «OST» – знак невільних людей

Чи знаєш ти, хто такі східні примусові робітники або остарбайтери? Чи знайомий тобі знак і що він означає?

У роки Другої світової війни, коли територія нашої держави була окупована гітлерівцями, ворог розпочав справжнє полювання на молодь, вбачаючи в ній безкоштовну робочу силу. Проти власної волі, у будь-яку пору року, вдень і вночі хлопців і дівчат виривали з власних домівок, розлучали з рідними і везли в товарних вагонах далеко від дому. На них чекали справжнє рабство: холод, голод, хвороби, непосильна праця.

І ось нарешті війна скінчилася, Україна звільнилася від нацистського ярма, почала оживати, а її сини і доньки поверталися в рідні домівки. Та, на жаль, не всі…

Символ «Свастика» – спаплюжене Сонце

Найупізнаванішим символом нацизму є свастика: чорний хрест із загнутими кінцями в білому колі на червоному тлі.

Та чи знаєш ти, що цей символ – набагато старший? Такі знаки здавна зустрічаються у багатьох народів світу і мали позитивне значення. Раніше люди вірили у сили природи, вважали їх за богів. Свої символи мали різні погодні явища, а найбільше люди поважали Сонце – зірку, що давала життя. Без нього не наступав день, не ріс урожай. «Гачки» на символі значили безперервний рух, нерозривний зв'язок Землі та Сонця. Сама назва «свастика» прийшла до нас із санскриту – мови Давньої Індії.

Однак під час Другої світової війни символ взяв на озброєння Адольф Гітлер. Свастика стала втілювати численні злочини нацистської Німеччини проти людства і людяності.

Життєдайну силу Сонця було спаплюжено.